Książki o sztuce - foliobooks.pl

Książki o sztuce

Antyczne rzeźby, malarstwo olejne, grafika użytkowa, portret, graffiti, tatuaże, rękodzieło artystyczne – każda dziedzina sztuki wnosi cenny wkład w kulturę ludzkości. Z tego właśnie powodu w naszej kategorii “Sztuka” staramy się zawrzeć pełen przegląd książek oraz publikacji poświęconych artystom i ich dokonaniom. Albumy ze sztuką to nie tylko piękne fotografie, reprodukcje malarskie oraz ilustracje, ale także wyczerpujące informacje, czy komentarze specjalistów ułatwiające czytelnikowi poruszanie się w gąszczu specjalistycznej wiedzy.

W naszej kolekcji staramy się publikować starannie wyselekcjonowane albumy, które dzięki wysokiej jakości pięknym, szczegółowym fotografiom pozwalają poczuć prawdziwą przyjemność obcowania ze sztuką.

Albumy z obrazami

Staramy się, aby wybrane przez nas monografie zachęcały do oglądania prac mistrzów w oryginale, a także w jak najpełniejszy sposób ukazywały warsztat i kunszt artystów. W czasach digitalizacji warto sięgać po wielkoformatowe tomy poświęcone malarstwu, grafice i rzeźbie ze względu na szczególne właściwości wysokiej jakości papieru jako nośnika prac.

Malowidła takie jak pejzaż czy martwa natura skłaniają do zadumy nad pięknem i przemijalnością świata. Kolekcjonując albumy ze sztuką, możemy nie tylko nasycić zmysły, ale często także zgłębić całość artystycznych dokonań wybitnych twórców. Sztuka potrafi sprawiać przyjemność, wyciszać, czasem otwiera oczy na sprawy, o których nie mieliśmy pojęcia.

Przedmioty i drobiazgi

Ważnym segmentem w niniejszej kategorii są także książki ze sztuką użytkową, biżuterią i rękodziełem. Wertując kolorowe publikacje nietrudno uświadomić sobie, jak ważna jest uroda rzeczy codziennego użytku, których walory estetyczne często umykają naszej percepcji. Drobiazgi, utensylia i przedmioty które znajdziemy na półkach naszych domów potrafią być jednak małymi dziełami sztuki.

foliobooks.pl