Książki o architekturze - foliobooks.pl

Książki o architekturze

Architektura to jedna z najstarszych dziedzin sztuki, której uwagę poświęcano od czasów starożytnych. Współczesne budynki niezależnie od pełnionej funkcji, wrastają w krajobraz stając się jego nieodłącznym, często najbardziej charakterystycznym elementem kształtującym styl życia oraz wpływającym na kulturę lokalnej społeczności. Dzięki wyselekcjonowanym książkom gromadzącym szczegółowe fotografie możemy bliżej poznać budynki i style projektowania wnętrz z całego świata. W naszym zbiorze znajdziecie albumy poświęcone między innymi takim dziedzinom jak: architektura krajobrazu, materiałoznawstwo, projektowanie wnętrz, design, estetyka oraz monografie najsłynniejszych architektów.

Fotografie budynków

Wieża Eiffela, Big Ben, Katedra Notre-Dame, Krzywa Wieża w Pizie, Tokyo Tower czy Empire State Building to konstrukcje, które na stałe zapisały się w świadomości ludzi na całym świecie. Domy artystów-indywidualistów, ogromne obiekty przeznaczenia publicznego, gromadzące wielotysięczne tłumy fanów, kibiców, wyznawców. Gmachy, które zdają się przeczyć prawom grawitacji albo dostarczać optycznych złudzeń. W kategorii “Architektura” znajdziecie szeroki przegląd współczesnych i klasycznych budowli, które kształtują tę dziedzinę sztuki i wyznaczają nowe trendy w projektowaniu.

Fotografie wnętrz

W naszej selekcji nie brakuje także szerokiej dziedziny jaką jest projektowanie wnętrz. Książki i albumy fotograficzne pozwalają zajrzeć w najbardziej intymne przestrzenie, prezentują zmieniające się trendy designu i różnorodne style: nowoczesny, skandynawski, egzotyczny, ascetyczny oraz najnowsze eksperymentalne kierunki. Jeśli poszukujesz inspiracji, pragniesz urządzić własne cztery kąty lub po prostu interesują Cię wnętrza z całego świata to gwarantujemy, że kategoria “Architektura” spełni Twoje oczekiwania.

Wyświetlanie 1–20 z 157 wyników


foliobooks.pl